Miestelis pradėjo kurtis XVI a. pabaigoje. 1644 m. Kuliuose pastatyta pirmoji bažnyčia. XIX a. plačią švietėjišką veiklą čia vykdė kunigas švietėjas Kazimieras Skrodskis, o 1898 m., atvykus Juozui Tumui – Vaižgantui, Kuliai tapo knygnešių veiklos centru. Taip pat čia augo ir mokėsi rašytoja Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė.
Miestelyje veikia Kulių kultūros centro muziejinė ekspozicija „Kulių krašto muziejus“, savo istoriją su pertraukomis skaičiuojanti jau šeštą dešimtmetį. Apsilankymas ekspozicijoje – tai puiki galimybė per trumpą laiką susipažinti su šio jaukaus miestelio istorija, gyvenimo būdu, žymiausiais žmonėmis.
Keičiamoje ekspozicijoje galima pamatyti: akmeninių įrankių, rastų Kulių apylinkėse, radinių iš Gandingos piliakalnio ir Reiskių tyro, tarpukario buities darbo įrankių, karo meto radinių. Išvysti ne tik tarpukario, bet ir spaudos draudimo laikotarpio leidinių, o istorinėse nuotraukose jus pasitiks įamžinti garsiausi Kulių knygnešiai, miestelio bažnyčia ir jos apylinkės bei Lietuvos kultūrai ir istorinei raidai nusipelnę žmonės, tokie kaip Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė, J. Tumas-Vaižgantas ir kt.
DARBO LAIKAS:
Pirmadienis: 08:30 – 12:30 val. ir 15:00 –17:00 val.
Antradienis: 15:00 – 17:00 val.
Trečiadienis: nedirba
Ketvirtadienis: 16:00 – 18:00 val.
Penktadienis: 15:00 val. – 17:00 val.
KAINA:
Pastaba. Sumokėję už bilietus lankytojai gali apžiūrėti ekspoziciją, o juos lydi muziejininkė, kuri glaustai papasakoja apie kai kuriuos muziejaus eksponatus, trumpai atsako į lankytojų klausimus. Norintys platesnės ekskursijos kviečiami įsigyti gido paslaugą (asmenų grupėms iki 10 žmonių – 25 € lietuvių arba žemaičių kalba; ekskursija anglų kalba – 30 € nepriklausomai nuo grupės dydžio).
Plungės rajono moksleiviai organizuotomis grupėmis pirmadieniais muziejų lanko nemokamai.